Veyon 4.8.0 - en to cs translation catalogue (213 entries)

en: Access control rules
cs: Pravidla řízení přístupu

en: Introduction
cs: Úvod

en: Add and modify rules
cs: Přidat a upravit pravidla

en: General
cs: Obecné

en: Conditions
cs: Podmínky

en: User is member of group
cs: Uživatel je členem skupiny

en: Computer is located at
cs: Počítač se nachází v

en: Accessing computer and local computer are at the same location
cs: Přistupující počítač a tento počítač se nacházejí ve stejném umístění

en: Accessing computer is localhost
cs: Přistupující počítač přistupuje sám na sebe

en: Accessing user has one or more groups in common with local (logged on) user
cs: Přistupující uživatel má jednu nebo více skupin společných s uživatelem, který je právě přihlášený k počítači

en: Accessing user is logged on user
cs: Přistupující uživatel přistupuje sám na sebe

en: Accessing user is already connected
cs: Přistupující uživatel je už připojený

en: No user logged on
cs: Není přihlášený žádný uživatel

en: Action
cs: Akce

en: Allow access
cs: Umožnit přístup

en: Deny access
cs: Odepřít přístup

en: Ask logged on user for permission
cs: Požádat přihlášeného uživatele o svolení

en: None (rule disabled)
cs: Žádné (pravidlo vypnuto)

en: Access control
cs: Řízení přístupu

en: Computer access control
cs: Řízení přístupu k počítači

en: Command line interface
cs: Rozhraní příkazového řádku

en: Authentication key management
cs: Správa ověřovacího klíče

en: This command deletes the authentication key <KEY> from the configured key directory. Please note that a key can't be recovered once it has been deleted.
cs: Tento příkaz maže ověřovací klíč <KEY> z nastavené složky s klíči. Uvědomte si, že klíč nemůže být po smazání obnoven.

en: This command imports the authentication key <KEY> from <FILE>. If <FILE> is not specified a name will be constructed from name and type of <KEY>.
cs: Tento příkaz importuje ověřovací klíč <KEY> z <FILE>. Pokud <FILE> není určeno, název bude vytvořen z názvu a typu <KEY>.

en: Configuration management
cs: Správa nastavení

en: This command exports the local configuration to a file. The name of the destination file must be specified as an additional parameter:
cs: Tento příkaz exportuje místní nastavení do souboru. Název cílového souboru je třeba zadat jako další parametr:

en: Feature control
cs: Ovládání funkce

en: Network object directory
cs: Adresář síťových objektů

en: Power
cs: Napájení

en: This command broadcasts a Wake-on-LAN (WOL) packet to the network in order to power on the computer with the given MAC address.
cs: Tento příkaz vyšle na celou síť probouzecí (WoL) paket, kterými probudí počítač s danou MAC adresou.

en: Remote access
cs: Vzdálený přístup

en: Service control
cs: Řízení služby

en: This command registers the Veyon Service as a service in the operating system so that it is automatically started when the computer boots.
cs: Tento příkaz zaregistruje službu Veyon jako službu v operačním systému, takže bude automaticky spouštěna při zapnutí počítače.

en: This command starts the Veyon Service.
cs: Tento příkaz spustí službu Veyon.

en: This command stops the Veyon Service.
cs: Tento příkaz zastaví službu Veyon.

en: This command restarts the Veyon Service.
cs: Tento příkaz restartuje službu Veyon.

en: This command queries and displays the status of the Veyon Service.
cs: Tento příkaz dotáže a zobrazí stav služby Veyon.

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Overview
cs: Přehled

en: Authentication
cs: Ověření

en: Authentication methods
cs: Metody ověřování

en: Advantages
cs: Výhody

en: Disadvantages
cs: Nevýhody

en: easy and effortless setup
cs: snadné a nenáročné nastavení

en: Key management
cs: Správa klíče

en: Locations & computers
cs: Umístění a počítače

en: Importing/exporting a configuration
cs: Import/export nastavení

en: Reset configuration
cs: Resetovat nastavení

en: Key file authentication
cs: Ověření pomocí souboru s klíčem

en: Logon authentication
cs: Ověření přihlášením se

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Password
cs: Heslo

en: FAQ - Frequently Asked Questions
cs: FAQ - Časté otázky

en: From Wikipedia, the free encyclopedia:
cs: Z Wikipedie, svobodné encyklopedie:

en: FAQ
cs: ČKD

en: https://en.wikipedia.org/wiki/FAQ
cs: https://cs.wikipedia.org/wiki/FAQ

en: Installation
cs: Instalace

en: Hardware and software requirements
cs: Požadavky na hardware a software

en: Multi-core system (2-4 CPU cores) highly recommended
cs: Počítač s vícejádrovým procesorem (2-4 jádra) velmi doporučen

en: Windows 7, 8 or 10 (32/64 Bit)
cs: Windows 7, 8 nebo 10 (32/64 Bit)

en: Linux with at least version 5.5 of Qt
cs: Linux s prostředím Qt ve verzi alespoň 5.5

en: Debian 9 or higher
cs: Debian 9 a novější

en: Ubuntu 16.04 or higher
cs: Ubuntu 16.04 a novější

en: openSUSE 42.2 or higher
cs: openSUSE 42.2 a novější

en: Fedora 24 or higher
cs: Fedora 24 a novější

en: CentOS 7.3 or higher
cs: CentOS 7.3 a novější

en: Preparing the installation
cs: Příprava instalace

en: Installation on a Windows computer
cs: Instalace na počítač s Microsoft Windows

en: Installation on a Linux computer
cs: Instalace na počítač s Linux

en: Automated/silent installation
cs: Automatizovaná/bezobslužná instalace

en: Examples
cs: Příklady

en: About this manual
cs: O této přířučce

en: About Veyon
cs: O aplikaci Veyon

en: Remote view or control computers
cs: Zobrazování a řízení počítačů na dálku

en: Lock computers to control attention
cs: Zamykání počítačů pro získání pozornosti

en: Send text messages to students
cs: Posílání textových zpráv studentům

en: Log out users
cs: Odhlášení uživatelů

en: Launch programs and open websites
cs: Otevírat programy a webové stránky

en: Components
cs: Součásti

en: Veyon Master
cs: Veyon – hlavní

en: Veyon Service
cs: Služba Veyon

en: Veyon Configurator
cs: Nastavení pro Veyon

en: Network architecture
cs: Síťová architektura

en: Teacher computer
cs: Počítač vyučujícího

en: Student computer
cs: Počítač studenta

en: Basic settings
cs: Základní nastavení

en: LDAP server and port
cs: LDAP server a port

en: Bind DN
cs: Spojovací rozlišený název (DN)

en: Bind password
cs: Spojovací heslo

en: Connection security
cs: Zabezpečení připojení

en: Encryption protocol
cs: Šifrovací protokol

en: TLS certificate verification
cs: Ověření TLS certifikátu

en: Custom CA certificate file
cs: Uživatelsky určený soubor s certifikátem cert. autority

en: Base DN
cs: Základ rozlišeného názvu (DN)

en: Environment settings
cs: Nastavení prostředí

en: Object trees
cs: Stromy objektů

en: User tree
cs: Strom uživatelů

en: Group tree
cs: Strom skupin

en: Computer tree
cs: Strom počítačů

en: Computer group tree
cs: Strom skupin počítačů

en: Perform recursive search operations in object trees
cs: Hledat i ve vnořených úrovních stromů objektu

en: Object attributes
cs: Atributy objektu

en: User login name attribute
cs: Atribut obsahující přihlašovací jméno uživatele

en: Group member attribute
cs: Atribut členství ve skupinách

en: Computer display name attribute
cs: Atribut zobrazovaného názvu počítače

en: Computer host name attribute
cs: Atribut název počítače

en: Hostnames stored as fully qualified domain names (FQDN, e.g. myhost.example.org)
cs: Názvy strojů ukládané jako úplné doménové názvy (FQDN), např. mujstroj.example.org

en: Computer MAC address attribute
cs: Atribut fyzická (MAC) adresa počítače

en: Computer location attribute
cs: Atribut umístění počítače

en: Location name attribute
cs: Atribut názvu umístění

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Optional object filters
cs: Volitelné filtry objektů

en: Filter for users
cs: Filtrovat dle uživatelů

en: Filter for user groups
cs: Filtrovat dle skupin uživatele

en: Filter for computers
cs: Filtrovat dle počítačů

en: Filter for computer groups
cs: Filtrovat dle skupin počítačů

en: Filter for computer containers
cs: Filtrovat dle kontejnerů s počítači

en: Group member identification
cs: Identifikace člena skupiny

en: Distinguished name (Samba/AD)
cs: Rozlišený název (Samba/AD)

en: Configured attribute for user login name or computer hostname (OpenLDAP)
cs: Nastavený atribut pro uživatelské jméno nebo název počítače (OpenLDAP)

en: Computer locations
cs: Umístění počítačů

en: Computer groups
cs: Skupiny počítačů

en: **Default:** *enabled*
cs: **Výchozí:** *zapnuto*

en: Computer containers or OUs
cs: Kontejnery s počítači nebo organizační jednotky

en: Location attribute in computer objects
cs: Atribut umístění v objektu počítače

en: Integration tests
cs: Integrační testy

en: Anonymous bind
cs: Anonymní spojení

en: Use bind credentials
cs: Použít spojovací přihlašovací údaje

en: MAC address
cs: Fyzická (MAC) adresa

en: Enable SAS generation by software (Ctrl+Alt+Del)
cs: Zapnout vytváření SAS pomocí software (Ctrl+Alt+Del)

en: User authentication
cs: Ověření uživatele

en: Use alternative user authentication mechanism
cs: Použít alternativní mechanizmus ověřování uživatelů

en: User login
cs: Přihlášení uživatele

en: Input start delay
cs: Prodleva začátku vstupu

en: **Default:** *1000 ms*
cs: **Výchozí:** *1000 ms*

en: Simulated key presses interval
cs: Interval simulovaných stisků kláves

en: Screen lock
cs: Uzamčení obrazovky

en: Hide taskbar
cs: Skrýt lištu úloh

en: Hide start menu
cs: Skrýt nabídku start

en: Hide desktop
cs: Skrýt plochu

en: Enable capturing of layered (semi-transparent) windows
cs: Zapnout zachytávání vrstvených (jako by průhledných) oken

en: Enable multi monitor support
cs: Zapnout podporu vícero monitorů

en: Enable Desktop Duplication Engine on Windows 8 and newer
cs: Zapnout Desktop Duplication Engine na Windows 8 a novějších

en: Poll full screen (leave this enabled per default)
cs: Zjišťovat z celé obrazovky (ponechte zapnuté jako výchozí)

en: Low accuracy (turbo mode)
cs: Nízká přesnost (rychlé)

en: Custom PAM service for user authentication
cs: Uživatelsky určená PAM služba pro ověřování uživatelů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: **Default:** *Logon authentication*
cs: **Výchozí:** *Ověření při přihlášení*

en: Backend
cs: Podpůrná vrstva

en: Update interval
cs: Interval aktualizace

en: Logging
cs: Pořizování záznamů událostí

en: Log file directory
cs: Složka pro soubor se záznamy událostí

en: Log level
cs: Úroveň podrobností záznamu událostí

en: Limit log file size
cs: Omezit velikost souboru se záznamy událostí

en: Rotate log files
cs: Rotovat soubory se záznamem událostí

en: Log to standard error output
cs: Zaznamenávat na standardní chybový výstup

en: Write to logging system of operating system
cs: Zapisovat do systému záznamu událostí operačního systému

en: Service
cs: Služba

en: Hide tray icon
cs: Skrýt ikonu v oznamovací oblasti

en: Show notification when an unauthorized access is blocked
cs: Zobrazit oznámení když je zablokován nepověřený přístup

en: Show notification on remote connection
cs: Zobrazovat upozornění na připojení na dálku

en: Autostart
cs: Spouštět automaticky

en: Multi session mode (for terminal and remote desktop servers)
cs: Režim vícero relací (pro terminály a servery pro vzdálenou plochu)

en: Demo server
cs: Ukázkový server

en: Enable firewall exception
cs: Vytvořit výjimku na bráně firewall

en: Allow connections from localhost only
cs: Umožnit připojení pouze v rámci tohoto počítače (localhost)

en: Plugin
cs: Zásuvný modul

en: Master
cs: Řídící

en: User configuration
cs: Nastavení uživatele

en: Screenshots
cs: Snímky obrazovky

en: Thumbnail update interval
cs: Interval aktualizace náhledu

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Computer thumbnail caption
cs: Titulek náhledu počítače

en: **Default:** *User and computer name*
cs: **Výchozí:** *Uživatelské jméno a název počítače*

en: Sort order
cs: Pořadí řazení

en: Behaviour
cs: Chování

en: Perform access control
cs: Provádět řízení přístupu

en: Automatically select current location
cs: Automaticky vybrat stávající umístění

en: Automatically adjust computer thumbnail size
cs: Automaticky přizpůsobit velikost náhledu počítače

en: Automatically open computer select panel
cs: Automaticky otevřít panel výběru počítače

en: **Computer locations**
cs: **Umístění počítačů**

en: Show current location only
cs: Zobrazit pouze stávající umístění

en: Allow adding hidden locations manually
cs: Umožnit ruční přidávání skrytých umístění

en: Hide local computer
cs: Skrýt tento počítač

en: Hide empty locations
cs: Skrýt prázdná umístění

en: Hide computer filter field
cs: Skrýt kolonku filtr počítačů

en: Enforce selected mode for client computers
cs: Vynutit vybraný režim pro klientské počítače

en: Show confirmation dialog for potentially unsafe actions
cs: U potenciálně nebezpečných akcí zobrazovat potvrzovací dialog

en: Features
cs: Funkce

en: A feature can be moved from one list to the other by selecting it and clicking the respective button with the arrow icon. Alternatively a feature can simply be double-clicked to move it to the other list.
cs: Funkci je možné přesunout z jednoho seznamu na jiný jejím označením a kliknutím na příslušné tlačítko s ikonou šipky. Alternativně je možné na funkci použít dvojklik a přesunout jí do jiného seznamu.

en: Enable usage of domain groups
cs: Používat doménové skupiny

en: Grant access to every authenticated user (default)
cs: Zpřístupnit všem ověřeným uživatelům (výchozí)

en: If the selected authentication scheme is sufficient (e.g. when using a key file authentication with restricted access to the key files), this option can be enabled. In this mode no further access control is performed.
cs: Pokud je zvolené schéma ověřování dostačující (např. při použití souboru s klíčem s tím, že přístup k souborům s klíči je omezen), je možné tuto volbu zapnout. V tomto režimu nebude prováděno žádné další řízení přístupu.

en: Restrict access to members of specific user groups
cs: Omezit přístup na členy konkrétních skupin uživatelů

en: Process access control rules
cs: Zpracovat pravidla řízení přístupu

en: User groups authorized for computer access
cs: Skupiny uživatelů pověřených pro přístup k počítači

en: Authentication keys
cs: Ověřovací klíče

en: Key file directories
cs: Složky souboru s klíčem

en: Public key file base directory
cs: Základní složka pro veřejnou část klíče

en: **Default:** *%GLOBALAPPDATA%/keys/public*
cs: **Výchozí:** *%GLOBALAPPDATA%/keys/public*

en: Private key file base directory
cs: Základní složka pro soukromou část klíče

en: Key frame interval
cs: Interval mezi úplnými snímky

en: Memory limit
cs: Paměťový limit

en: All screen update data is stored by the demo server in an internal buffer and then distributed to clients. To prevent the internal buffer between two key frames from occupying too much memory due to too many incremental updates, the value specified here is used as a limit. This limit is a soft limit, so that if it is exceeded, a key frame update is attempted (even if the key frame interval has not yet expired), but the buffer still retains all data. The buffer is only reset when the double value is exceeded (hard limit). If there are repeated interruptions or delays while broadcasting a screen, this value should be increased.
cs: Veškerá data o změnách na obrazovce jsou ukládána na demo serveru ve vnitřní vyrovnávací paměti a šířena klientům. Aby se zabránilo tomu, že vnitřní vyrovnávací paměť mezi dvěma úplnými snímky zabere příliš mnoho paměti kvůli příliš mnoha přírůstkovými aktualizacemi, je zde zadaná hodnota použita jako limit. Tento limit je překročitelný, takže když k tomu dojde, je vyzkoušena aktualizace hlavního snímku (i když interval pro něj ještě nebyl překročen), ale vyrovnávací paměť si stále uchová všechna data. Vyrovnávací paměť je resetována pouze když je překročena dvojnásobná hodnota (tvrdý limit). Pokud jsou zde opakovaná přerušení nebo prodlevy při vysílání obrazu, je třeba tuto hodnotu zvýšit.

en: File transfer
cs: Přenos souboru

en: Directories
cs: Složky

en: Options
cs: Volby

en: Network objects
cs: Síťové objekty

en: External VNC server
cs: Externí VNC server

en: Computer select panel
cs: Panel výběru počítače

en: Authorized user groups
cs: Skupiny pověřených uživatelů

en: Debugging
cs: Ladění
