Veyon 4.9.0 - en to cs translation catalogue (124 entries)

en: FAQ - Frequently Asked Questions
cs: FAQ - Časté otázky

en: Can other users see my screen?
cs: Mohou ostatní uživatelé vidět moji obrazovku?

en: Which user can access which computer under which circumstances depends on the system settings configured by your administrator. Usually the software is configured so that the course instructor can access the computers of course participants, but not vice versa. Whether other course instructors are able to see your screen or those of other course participants also depends on the settings. Contact your administrator in order to configure access control rules according to your needs as described in the administration manual.
cs: Který uživatel má přístup ke kterému počítači, za jakých okolností závisí na nastavení systému nakonfigurovaném správcem. Software je obvykle nakonfigurován tak, aby instruktor kurzu měl přístup k počítačům účastníků kurzu, ale ne naopak. Závisí na nastavení také to, zda jiní instruktoři kurzu vidí vaši obrazovku, nebo instruktoři ostatních účastníků kurzu. Chcete-li nakonfigurovat pravidla řízení přístupu podle svých potřeb, jak je popsáno v příručce pro správu, kontaktujte svého správce.

en: How frequently are the computer thumbnails updated?
cs: Jak často jsou ikony počítače aktualizovány

en: Usually the computer thumbnails in the monitoring view are updated once a second. Depending on the utilization of the network and the computer, there may be slight deviations. In contrast when remote controlling or viewing a computer, you see the screen content of the remote computer in real time.
cs: Počítačové ikony se obvykle v monitorovacím zobrazení aktualizují jednou za sekundu. V závislosti na využití sítě a počítače mohou existovat malé odchylky. Naopak při dálkovém ovládání nebo prohlížení počítače vidíte obsah obrazovky vzdáleného počítače v reálném čase.

en: What happens if I accidentally close the Veyon Master application window?
cs: Co se stane, když náhodou zavřu okno aplikace Veyon Master?

en: Any active functions such as demo mode or screen lock are stopped when the program is closed. However, you can simply reopen the program and activate the mode again if necessary.
cs: Po ukončení programu se zastaví všechny aktivní funkce, jako je demo režim nebo zámek obrazovky. Program však můžete znovu otevřít a v případě potřeby režim znovu aktivovat.

en: How can I broadcast the screen of a student to all other screens?
cs: Jak mohu vyslat obrazovku studenta na všechny ostatní obrazovky?

en: If you want to transfer a student's screen instead of your own screen in demo mode, first activate demo mode for all computers. Then stop demo mode for the student to be performing the demo using the context menu. Finally open the remote view for the students computer. This will transfer the remote view window - and therefore the student's screen - to all other computers.
cs: Pokud chcete přenést obrazovku studenta namísto své vlastní obrazovky v demo režimu, nejprve aktivujte demo režim pro všechny počítače. Poté zastavte demo režim pro studenta, který provádí demo pomocí kontextové nabídky. Nakonec otevřete vzdálený pohled na počítač studentů. Tím se přenese okno vzdáleného zobrazení - a tedy obrazovka studenta - na všechny ostatní počítače.

en: Program features
cs: Funkce programu

en: Veyon offers a variety of features that let you control and access computers. All available features are accessible through the buttons in the toolbar as well as the context menu of individual computers.
cs: Veyon nabízí celou řadu funkcí, které vám umožňují řídit a přistupovat k počítačům. Všechny dostupné funkce jsou dostupné prostřednictvím tlačítek na panelu nástrojů a také z místní nabídky jednotlivých počítačů.

en: If you move the mouse over the individual buttons in the toolbar, a tooltip with a short help text is displayed unless you have disabled tooltips. Pressing a button activates the desired feature on all displayed computers.
cs: Pokud pohnete myší přes jednotlivá tlačítka na panelu nástrojů, zobrazí se popisek s krátkým textem nápovědy, pokud nemáte zakázané popisky. Stisknutím tlačítka aktivujete požadovanou funkci na všech zobrazených počítačích.

en: Using functions on individual computers
cs: Používání funkcí na jednotlivých počítačích

en: If you only want to activate a function on a single computer, right-click the computer in the monitor view and select the desired function from the context menu. The entries in the context menu are displayed dynamically depending on the active functions.
cs: Pokud chcete aktivovat funkci pouze na jednom počítači, klepněte pravým tlačítkem myši na počítač v zobrazení monitoru a z kontextové nabídky vyberte požadovanou funkci. Položky v kontextové nabídce se zobrazují dynamicky v závislosti na aktivních funkcích.

en: You can also select multiple computers in the monitor view by drawing a selection rectangle with the mouse that includes all desired computers:
cs: Můžete také vybrat více počítačů v zobrazení monitoru nakreslením obdélníku výběru myší, která obsahuje všechny požadované počítače

en: Alternatively, you can press the :kbd:`Ctrl` key and add computers individually to the selection via mouse click.
cs: Alternativně můžete stisknout klávesu: kbd: `Ctrl` a přidat počítače jednotlivě do výběru kliknutím myši.

en: Monitoring mode
cs: Monitorovací režim

en: By default Veyon is running in monitoring mode. In this mode you have an overview of all computers and see their screen contents in thumbnails. The screen content is updated almost in real time, so you can monitor all activity at the selected locations.
cs: Veyon je ve výchozím nastavení spuštěn v monitorovacím režimu. V tomto režimu máte přehled o všech počítačích a jejich obsah obrazovky zobrazíte v miniaturách. Obsah obrazovky je aktualizován téměř v reálném čase, takže můžete sledovat veškerou aktivitu na vybraných místech.

en: As long as there is no connection to a computer, a computer icon is displayed instead of the screen content. After the program has been started, the icon is initially colored gray. As soon as the program detects that the computer is unreachable or access is denied, the color changes to red.
cs: Dokud není k počítači připojení, místo obsahu obrazovky se zobrazí ikona počítače. Po spuštění programu je ikona původně zbarvena šedě. Jakmile program zjistí, že je počítač nedostupný nebo je přístup odepřen, barva se změní na červenou.

en: Some of the features described in the next sections switch the remote computers to a different mode. You can exit the respective mode by activating monitoring mode again.
cs: Některé funkce popsané v následujících částech přepínají vzdálené počítače do jiného režimu. Příslušný režim můžete ukončit opětovnou aktivací monitorovacího režimu.

en: Demonstration mode
cs: Demonstrační režim

en: During a full screen demo your screen content will be displayed in full screen on the remote computers. Logged-in users cannot use their computers for other tasks in this mode because all input devices are locked. In this way you will gain the full attention of your students.
cs: Během ukázky na celou obrazovku se obsah obrazovky zobrazí na celé obrazovce na vzdálených počítačích. Přihlášení uživatelé nemohou v tomto režimu používat své počítače pro jiné úkoly, protože všechna vstupní zařízení jsou uzamčena. Tímto způsobem získáte plnou pozornost svých studentů.

en: By contrast, a window demo allows users to switch between the demo window and their own applications. For example, course participants can arrange the windows side by side and try out the demonstrated steps themselves in parallel. The input devices are therefore not locked in this mode.
cs: Naproti tomu demo okna umožňuje uživatelům přepínat mezi demo oknem a jejich vlastními aplikacemi. Účastníci kurzu mohou například uspořádat okna vedle sebe a vyzkoušet si předvedené kroky paralelně. Vstupní zařízení proto nejsou v tomto režimu uzamčena.

en: If you want to leave the demonstration mode again, simply press the button again or click on the :guilabel:`Monitoring` button to switch back to monitoring mode globally. The context menu can also be used to stop the demonstration mode on individual computers.
cs: Pokud chcete opustit demonstrační režim znovu, jednoduše stiskněte tlačítko znovu nebo klikněte na tlačítko :guilabel:`Monitoring` pro přepnutí zpět do monitorovacího režimu globálně. Kontextové menu lze také použít k zastavení demonstračního režimu na jednotlivých počítačích.

en: Lock screens
cs: Zamknout obrazovky

en: Another way to draw students' attention is to use the screen lock feature. As during a full-screen demonstration, all input devices on the students' computers are locked. The computers can then no longer be used by the students. In addition, a lock symbol is displayed to prevent distractions caused by open applications.
cs: Dalším způsobem, jak upozornit studenty, je použití funkce zámku obrazovky. Stejně jako během demonstrace na celou obrazovku, jsou všechna vstupní zařízení v počítačích studentů uzamčena. Počítače pak nemohou studenti dále používat. Kromě toho je zobrazen symbol zámku, který zabraňuje rozptylování způsobenému otevřenými aplikacemi.

en: Press the :guilabel:`Lock` button to lock all displayed computers:
cs: Stisknutí tlačítka :guilabel:`Lock` zamkne všechny zobrazené počítače:

en: If you want to unlock the screens, simply press the button again or click the :guilabel:`Monitoring` button to switch back to monitoring mode globally.
cs: Pokud chcete obrazovky odemknout, jednoduše stiskněte tlačítko znovu nebo klikněte na tlačítko :guilabel: `Monitoring` pro přepnutí zpět do globálního monitorovacího režimu.

en: Remote access
cs: Vzdálený přístup

en: Power on, restart and shutdown computers
cs: Zapnout, restartovat a vypnout počítače

en: Power down now
cs: Vypnout nyní

en: The computers will be powered down immediately without further confirmation dialogs.
cs: Počítače budou okamžitě vypnuty, bez dalších potvrzovacích dialogů.

en: Install updates and power down
cs: Nainstalovat aktualizace a vypnout

en: If supported by the operating system all available system updates will be installed during the shut down process. If no updates are available the respective computer will be powered down immediately.
cs: Pokud je to podporováno operačním systémem, budou v průběhu vypínání nainstalovány veškeré dostupné aktualizace systému. Pokud nejsou k dispozici žádné aktualizace, příslušný počítač bude okamžitě vypnut.

en: Power down after user confirmation
cs: Vypnout po po potvrzení uživatelem

en: Power down after timeout
cs: Vypnout po uplynutí časového limitu

en: Log in users
cs: Přihlásit uživatele

en: Log off users
cs: Odhlásit uživatele

en: Send text message
cs: Poslat textovou zprávu

en: Run program
cs: Spustit aplikaci

en: Open website
cs: Otevřít webovou stránku

en: File transfer
cs: Přenos souboru

en: Overwrite existing files
cs: Přepsat existující soubory

en: Transfer only
cs: Pouze přenos

en: In this mode, only files are transferred without further actions being performed. Use this mode to silently distribute teaching material in advance without disturbing the students.
cs: V tomto režimu jsou pouze přeneseny soubory a nejsou provedeny žádné další akce. Tento režim slouží k tiché distribuci výukových materiálů dopředu, aniž by byli studenti vyrušováni.

en: Transfer and open file(s) with associated program
cs: Přenést a otevřít soubory pomocí přiřazeného programu

en: Transfer and open destination folder
cs: Přenést a otevřít cílovou složku

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Veyon allows you to save the current screen content of single or all computers in image files. By clicking the button :guilabel:`Screenshot` you trigger the feature for all displayed computers:
cs: Veyon umožňuje uložit stávající obsah obrazovky jednoho či více počítačů do souborů s obrázky. Kliknutím na tlačítko :guilabel:`Screenshot` tuto funkci spustíte pro všechny zobrazené počítače:

en: Monitoring
cs: Dohledování

en: Observation
cs: Pozorování

en: Computer overview
cs: Přehled počítače

en: Fullscreen demo
cs: Ukázka na celou obrazovku

en: Window demo
cs: Ukázka v okně

en: Demonstration
cs: Předvedení

en: Presentation
cs: Prezentace

en: Screen broadcast
cs: Vysílání obrazovky

en: Screen lock
cs: Uzamčení obrazovky

en: Lock screen
cs: Uzamknout obrazovku

en: Lock computers
cs: Uzamknout počítače

en: Lock input devices
cs: Uzamknout vstupní zařízení

en: Remote control
cs: Ovládání na dálku

en: Remote view
cs: Vzdálený pohled

en: Power on
cs: Zapnout

en: Turn on
cs: Zapnout

en: Switch on
cs: Zapnout

en: Power down
cs: Vypnout

en: Shutdown
cs: Vypnout

en: Turn off
cs: Vypnout

en: Restart
cs: Restartovat

en: Reboot
cs: Restartovat

en: WoL
cs: Probuzení po síti

en: Log in
cs: Přihlásit

en: Log off
cs: Odhlásit

en: Log out
cs: Odhlásit

en: User log out
cs: Odhlášení uživatele

en: End of lesson
cs: Konec lekce

en: Text message
cs: Textová zpráva

en: Message
cs: Zpráva

en: Message window
cs: Okno se správou

en: Start program
cs: Spustit program

en: Execute programm
cs: Vykonat program

en: Commands
cs: Příkazy

en: Open document
cs: Otevřít dokument

en: Website
cs: Webové stránky

en: Open browser
cs: Otevřít webový prohlížeč

en: Browser
cs: Webový prohlížeč

en: Web address
cs: Webová adresa

en: Files
cs: Soubory

en: Transfer files
cs: Přenést soubory

en: Distribute files
cs: Distribuování souborů

en: Send files
cs: Odesílání souborů

en: Open files
cs: Otevírání souborů

en: Destination folder
cs: Cílová složka

en: Snapshot
cs: Snímek obrazovky

en: Glossary
cs: Slovník

en: From Wikipedia, the free encyclopedia:
cs: Z Wikipedie, svobodné encyklopedie:

en: Button
cs: Tlačítko

en: https://en.wikipedia.org/wiki/Button_(computing)
cs: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tla%C4%8D%C3%ADtko_(GUI)

en: Context menu
cs: Kontextová nabídka

en: FAQ
cs: ČKD

en: https://en.wikipedia.org/wiki/FAQ
cs: https://cs.wikipedia.org/wiki/FAQ

en: Graphical user interface
cs: Grafické uživatelské rozhraní

en: https://en.wikipedia.org/wiki/Graphical_user_interface
cs: https://cs.wikipedia.org/wiki/Grafick%C3%A9_u%C5%BEivatelsk%C3%A9_rozhran%C3%AD

en: Input device
cs: Vstupní zařízení

en: Keyboard shortcut
cs: Klávesová zkratka

en: Password
cs: Heslo

en: Status bar
cs: Stavová lišta

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: https://en.wikipedia.org/wiki/User_(computing)
cs: https://cs.wikipedia.org/wiki/U%C5%BEivatel_(informatika)

en: Veyon User Manual
cs: Uživatelská příručka k Veyon

en: Introduction
cs: Úvod

en: Veyon is an application that lets you monitor and control a group of computers (e.g. classrooms) on a central computer (e.g. an instructor's computer) and use various features and modes.
cs: Veyon je aplikace, která umožňuje ovládat a dohlížet na skupinu počítačů (např. učebnu) z centrálního počítače (např. s počítače vyučujícího) a používat různé funkce a režimy.

en: Program start and login
cs: Spouštění aplikaci a přihlášení se

en: The program is started via the start menu or a desktop icon:
cs: Aplikace se spouští pomocí nabídky s aplikacemi nebo ikony na ploše:

en: Depending on the system configuration you will be prompted for your username and your password:
cs: V závislosti na nastavení systému budete dotázáni na vaše uživatelské jméno a heslo:

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Toolbar
cs: Lišta nástrojů

en: Computer select panel
cs: Panel výběru počítače

en: You can activate individual computers or entire locations by checking them. All checked computers will then be displayed in the monitoring view.
cs: Můžete aktivovat jednotlivé počítače nebo celá umístění jejich zaškrtnutím. Všechny zaškrtnuté počítače poté budou zobrazeny v dohlížecím pohledu.

en: Screenshots panel
cs: Panel snímků obrazovky

en: Start menu
cs: Nabídka s aplikacemi

en: Desktop icon
cs: Ikona na ploše

en: Monitor view
cs: Dohlížecí pohled
