Veyon 4.9.0 - en to pl translation catalogue (116 entries)

en: FAQ - Frequently Asked Questions
pl: FAQ - Często Zadawane Pytania

en: Can other users see my screen?
pl: Czy inni użytkownicy mogą zobaczyć mój ekran?

en: Which user can access which computer under which circumstances depends on the system settings configured by your administrator. Usually the software is configured so that the course instructor can access the computers of course participants, but not vice versa. Whether other course instructors are able to see your screen or those of other course participants also depends on the settings. Contact your administrator in order to configure access control rules according to your needs as described in the administration manual.
pl: Który użytkownik może uzyskać dostęp do tego komputera, w jakich okolicznościach zależy od ustawień systemowych skonfigurowanych przez administratora. Zwykle oprogramowanie jest skonfigurowane tak, aby instruktor kursu miał dostęp do komputerów uczestników kursu, ale nie odwrotnie. To, czy inni instruktorzy będą w stanie zobaczyć Twój ekran, czy innych uczestników kursu, zależy również od ustawień. Skontaktuj się z administratorem, aby skonfigurować reguły kontroli dostępu zgodnie z potrzebami, zgodnie z opisem w instrukcji administracyjnej.

en: How frequently are the computer thumbnails updated?
pl: Jak często aktualizowane są miniatury komputerowe?

en: Usually the computer thumbnails in the monitoring view are updated once a second. Depending on the utilization of the network and the computer, there may be slight deviations. In contrast when remote controlling or viewing a computer, you see the screen content of the remote computer in real time.
pl: Zazwyczaj miniatury komputera w widoku monitorowania są aktualizowane co sekundę. W zależności od wykorzystania sieci i komputera mogą wystąpić niewielkie odchylenia. W przeciwieństwie do zdalnego sterowania lub przeglądania komputera, zawartość ekranu komputera zdalnego jest wyświetlana w czasie rzeczywistym.

en: What happens if I accidentally close the Veyon Master application window?
pl: Co się stanie, jeśli przypadkowo zamknę okno aplikacji Veyon Master?

en: Any active functions such as demo mode or screen lock are stopped when the program is closed. However, you can simply reopen the program and activate the mode again if necessary.
pl: Wszelkie aktywne funkcje, takie jak tryb demonstracyjny lub blokada ekranu są zatrzymywane po zamknięciu programu. Możesz jednak po prostu ponownie otworzyć program i jeśli to konieczne ponownie aktywować tryb.

en: How can I broadcast the screen of a student to all other screens?
pl: Jak mogę transmitować ekran ucznia na wszystkie inne ekrany?

en: If you want to transfer a student's screen instead of your own screen in demo mode, first activate demo mode for all computers. Then stop demo mode for the student to be performing the demo using the context menu. Finally open the remote view for the students computer. This will transfer the remote view window - and therefore the student's screen - to all other computers.
pl: Jeśli chcesz przenieść ekran ucznia zamiast własnego ekranu w trybie demonstracyjnym, najpierw aktywuj tryb demonstracyjny dla wszystkich komputerów. Następnie zatrzymaj tryb demonstracyjny, aby uczeń mógł wykonać demonstrację za pomocą menu kontekstowego. Na koniec otwórz widok zdalny dla komputera ucznia. Spowoduje to przeniesienie okna widoku zdalnego - a zatem ekranu ucznia - na wszystkie inne komputery.

en: Program features
pl: Funkcje programu

en: Veyon offers a variety of features that let you control and access computers. All available features are accessible through the buttons in the toolbar as well as the context menu of individual computers.
pl: Veyon oferuje szereg funkcji, które pozwalają kontrolować i uzyskiwać dostęp do komputerów. Wszystkie dostępne funkcje są dostępne za pomocą przycisków na pasku narzędzi, a także menu kontekstowego poszczególnych komputerów.

en: If you move the mouse over the individual buttons in the toolbar, a tooltip with a short help text is displayed unless you have disabled tooltips. Pressing a button activates the desired feature on all displayed computers.
pl: Jeśli najedziesz myszką na poszczególne przyciski na pasku narzędzi, podpowiedź z krótkim tekstem pomocy zostanie wyświetlona, chyba że wyłączyłeś podpowiedzi. Naciśnięcie przycisku aktywuje żądaną funkcję na wszystkich wyświetlanych komputerach.

en: Using functions on individual computers
pl: Korzystanie z funkcji na poszczególnych komputerach

en: If you only want to activate a function on a single computer, right-click the computer in the monitor view and select the desired function from the context menu. The entries in the context menu are displayed dynamically depending on the active functions.
pl: Jeśli chcesz aktywować funkcję tylko na jednym komputerze, kliknij komputer prawym przyciskiem myszy w widoku monitora i wybierz żądaną funkcję z menu kontekstowego. Pozycje w menu kontekstowym są wyświetlane dynamicznie w zależności od aktywnych funkcji.

en: You can also select multiple computers in the monitor view by drawing a selection rectangle with the mouse that includes all desired computers:
pl: Za pomocą tego polecenia można zaktualizować i zapisać konfigurację Veyon i wszystkich wtyczek. Może to być konieczne, jeśli ustawienia lub konfiguracja uległy zmianie w wyniku aktualizacji programu lub wtyczki.

en: Alternatively, you can press the :kbd:`Ctrl` key and add computers individually to the selection via mouse click.
pl: Alternatywnie możesz nacisnąć klawisz: kbd: `Ctrl` i dodawać komputery indywidualnie do zaznaczenia poprzez kliknięcie myszą.

en: Monitoring mode
pl: Tryb monitorowania

en: By default Veyon is running in monitoring mode. In this mode you have an overview of all computers and see their screen contents in thumbnails. The screen content is updated almost in real time, so you can monitor all activity at the selected locations.
pl: Domyślnie Veyon działa w trybie monitorowania. W tym trybie masz przegląd wszystkich komputerów i ich zawartość ekranu w miniaturach. Zawartość ekranu jest aktualizowana prawie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można monitorować całą aktywność w wybranych lokalizacjach.

en: As long as there is no connection to a computer, a computer icon is displayed instead of the screen content. After the program has been started, the icon is initially colored gray. As soon as the program detects that the computer is unreachable or access is denied, the color changes to red.
pl: Dopóki nie ma połączenia z komputerem, zamiast zawartości ekranu wyświetlana jest ikona komputera. Po uruchomieniu programu ikona początkowo ma kolor szary. Gdy tylko program wykryje, że komputer jest nieosiągalny lub odmówiono dostępu, kolor zmienia się na czerwony.

en: Some of the features described in the next sections switch the remote computers to a different mode. You can exit the respective mode by activating monitoring mode again.
pl: Niektóre funkcje opisane w następnych sekcjach przełączają komputery zdalne w inny tryb. Możesz wyjść z odpowiedniego trybu, ponownie aktywując tryb monitorowania.

en: Demonstration mode
pl: Tryb demonstracyjny

en: You can use the demonstration mode (demo mode) to start a presentation. In this mode, the content of your or a student's screen is broadcasted to all computers and displayed in real time. You can choose between a full screen and a window demo.
pl: Możesz użyć trybu demonstracyjnego (trybu demo) aby rozpocząć prezentację. W tym trybie ekran twój lub innego użytkownika jest wyświetlany na wszystkich komputerach w czasie rzeczywistym. Możesz wybrać między wyświetleniem na cały ekran i oknem programu.

en: During a full screen demo your screen content will be displayed in full screen on the remote computers. Logged-in users cannot use their computers for other tasks in this mode because all input devices are locked. In this way you will gain the full attention of your students.
pl: Podczas demonstracji na pełnym ekranie zawartość  będzie wyświetlana w trybie pełnoekranowym na komputerach zdalnych. Zalogowani użytkownicy nie mogą używać swoich komputerów do innych zadań w tym trybie, ponieważ wszystkie urządzenia wejściowe są zablokowane. W ten sposób zyskasz pełną uwagę swoich uczniów.

en: By contrast, a window demo allows users to switch between the demo window and their own applications. For example, course participants can arrange the windows side by side and try out the demonstrated steps themselves in parallel. The input devices are therefore not locked in this mode.
pl: Z kolei demonstracja w wersji okienkowej  pozwala użytkownikom przełączać się między oknem demonstracji a własnymi aplikacjami. Na przykład uczestnicy kursu mogą ustawić okna obok siebie i równolegle wypróbować przedstawione kroki. Urządzenia wejściowe nie są zatem zablokowane w tym trybie.

en: If you want to leave the demonstration mode again, simply press the button again or click on the :guilabel:`Monitoring` button to switch back to monitoring mode globally. The context menu can also be used to stop the demonstration mode on individual computers.
pl: Jeśli chcesz ponownie wyjść z trybu demonstracyjnego, po prostu naciśnij przycisk ponownie lub kliknij przycisk: guilabel: `Monitoring`, aby globalnie powrócić do trybu monitorowania. Menu kontekstowego można także użyć do zatrzymania trybu demonstracyjnego na poszczególnych komputerach.

en: Lock screens
pl: Blokuj ekrany

en: Another way to draw students' attention is to use the screen lock feature. As during a full-screen demonstration, all input devices on the students' computers are locked. The computers can then no longer be used by the students. In addition, a lock symbol is displayed to prevent distractions caused by open applications.
pl: Innym sposobem zwrócenia uwagi uczniów jest skorzystanie z funkcji blokady ekranu. Podobnie jak podczas demonstracji na pełnym ekranie, wszystkie urządzenia wejściowe na komputerach uczniów są zablokowane. Komputery nie mogą być dłużej używane przez słuchaczy. Ponadto wyświetlany jest symbol blokady, aby zapobiec rozproszeniu uwagi spowodowanemu przez otwarte aplikacje.

en: Press the :guilabel:`Lock` button to lock all displayed computers:
pl: Naciśnij przycisk: guilabel: `Lock`, aby zablokować wszystkie wyświetlane komputery:

en: If you want to unlock the screens, simply press the button again or click the :guilabel:`Monitoring` button to switch back to monitoring mode globally.
pl: Jeśli chcesz odblokować ekrany, po prostu naciśnij ponownie przycisk lub kliknij przycisk: guilabel: `Monitoring`, aby globalnie wrócić do trybu monitorowania.

en: If only individual computers are to be locked, you can select them as described in section :ref:`NonGlobalFeatureActivation` and select the screen lock feature in the context menu. The screen lock can then be deactivated either by selecting :guilabel:`Unlock` or switching back to :guilabel:`Monitoring` mode. The screen lock can also be activated globally at first and later deactivated for individual computers via the context menu.
pl: Jeśli tylko pojedyncze komputery mają być zablokowane, możesz je wybrać zgodnie z opisem w rozdziale: ref: `NonGlobalFeatureActivation` i wybrać funkcję blokady ekranu w menu kontekstowym. Blokadę ekranu można następnie dezaktywować, wybierając: guilabel: `Unlock 'lub przełączając z powrotem na: guilabel: tryb` Monitoring`. Blokadę ekranu można najpierw aktywować globalnie, a później dezaktywować dla poszczególnych komputerów za pomocą menu kontekstowego.

en: Due to security restrictions of most operating systems, the lock screen can not be displayed if no user is logged on. The input devices are still locked, so that no user logon is possible.
pl: Ze względu na ograniczenia bezpieczeństwa większości systemów operacyjnych ekran blokady nie może zostać wyświetlony, jeśli żaden użytkownik nie jest zalogowany. Urządzenia wejściowe są nadal zablokowane, więc logowanie użytkownika nie jest możliwe.

en: Remote access
pl: Zdalny dostęp

en: The feature group *remote access* consists of two very similar features :guilabel:`Remote view` and :guilabel:`Remote control`. In both access modes, the screen of a remote computer is displayed in full size in a separate window. In contrast to the monitoring mode in the main window, you can watch the activities on a computer in detail or intervene yourself.
pl: Grupa funkcji * dostęp zdalny * składa się z dwóch bardzo podobnych funkcji: guilabel: `Remote view` i: guilabel:` Remote control`. W obu trybach dostępu ekran komputera zdalnego jest wyświetlany w pełnym rozmiarze w osobnym oknie. W przeciwieństwie do trybu monitorowania w oknie głównym możesz szczegółowo obserwować działania na komputerze lub samodzielnie interweniować.

en: The features can be activated in different ways. Depending on the system configuration, one of the two features is usually started by double-clicking on a computer. Alternatively, you can click the right mouse button to open the context menu and select the desired feature.
pl: Funkcje można aktywować na różne sposoby. W zależności od konfiguracji systemu jedną z dwóch funkcji zwykle uruchamia się poprzez dwukrotne kliknięcie na komputerze. Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu kontekstowe i wybrać żądaną funkcję.

en: If you want to access a computer that does not appear in the monitor view, use the corresponding toolbar button:
pl: Jeśli chcesz uzyskać dostęp do komputera, który nie pojawia się w widoku monitora, użyj odpowiedniego przycisku na pasku narzędzi:

en: After pressing this button, a dialog is opened and asks for the hostname of the computer to access:
pl: Po naciśnięciu tego przycisku otwiera się okno dialogowe z prośbą o podanie nazwy komputera:

en: Afterwards a new window opens with the remote access view:
pl: Następnie otwiera się nowe okno z widokiem zdalnego dostępu:

en: The remote screen is then displayed within a few seconds and updated in real time. At the top of the window you will see a toolbar with buttons similar to the main application. The toolbar disappears automatically a few seconds after the connection is established. You can show it again at any time by moving the mouse pointer to the top of the screen.
pl: Zdalny ekran jest następnie wyświetlany w ciągu kilku sekund i aktualizowany w czasie rzeczywistym. W górnej części okna zobaczysz pasek narzędzi z przyciskami podobnymi do głównej aplikacji. Pasek narzędzi znika automatycznie kilka sekund po ustanowieniu połączenia. Możesz go ponownie wyświetlić w dowolnym momencie, przesuwając wskaźnik myszy na górę ekranu.

en: You can also change the access mode at any time during a running remote access session. All you need to do is click on the :guilabel:`Remote control` or :guilabel:`View only` button. The button does not show the current access mode, but the access mode that is changed when pressed.
pl: Możesz także zmienić tryb dostępu w dowolnym momencie podczas uruchomionej sesji dostępu zdalnego. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć: guilabel: `Remote control` lub: guilabel:` View only`. Przycisk nie pokazuje bieżącego trybu dostępu, ale tryb dostępu, na który zmienia się po naciśnięciu.

en: As soon as you have entered the :guilabel:`Remote control` mode, your keystrokes, mouse movements and clicks are transmitted to the remote computer so that you can operate it as usual. However, depending on the operating system, certain special keys or key shortcuts such as :kbd:`Ctrl+Alt+Del` cannot be used directly. If you want to use these shortcuts, you can use the button :guilabel:`Send shortcut`.  Clicking this button opens a menu where you can select the desired shortcut:
pl: Zaraz po wejściu do: guilabel: tryb `Remote control`, twoje naciśnięcia klawiszy, ruchy myszy i kliknięcia są przesyłane do zdalnego komputera, abyś mógł obsługiwać go jak zwykle. Jednak w zależności od systemu operacyjnego niektóre specjalne klawisze lub skróty klawiszowe, takie jak: kbd: `Ctrl + Alt + Del` nie mogą być używane bezpośrednio. Jeśli chcesz użyć tych skrótów, możesz użyć przycisku: guilabel: `Send shortcut`. Kliknięcie tego przycisku otwiera menu, w którym możesz wybrać żądany skrót:

en: If the menu was opened accidentally, it can also be closed again without triggering an action by clicking the button again or pressing the :kbd:`Esc` key.
pl: Jeśli menu zostało przypadkowo otwarte, można je również zamknąć, klikając ponownie przycisk lub naciskając klawisz: kbd: `Esc`.

en: If you want to switch to fullscreen mode, you can use the :guilabel:`Fullscreen` button. In full screen mode, the button label changes to :guilabel:`Window`. You can easily switch back to window mode by clicking on it again.
pl: Jeśli chcesz przejść do trybu pełnoekranowego, możesz użyć przycisku: guilabel: `Fullscreen`. W trybie pełnoekranowym etykieta przycisku zmienia się na: guilabel: `Window`. Możesz łatwo wrócić do trybu okna, klikając go ponownie.

en: The :guilabel:`Screenshot` function captures the current screen content and saves it to a file that can be displayed later. More information regarding screenshots can be found in sections :ref:`Screenshots panel <ScreenshotsPanel>` and :ref:`Screenshots <FeatureScreenshot>`.
pl: Funkcja: guilabel:`Screenshot` przechwytuje bieżącą zawartość ekranu i zapisuje ją w pliku, który można wyświetlić później. Więcej informacji na temat zrzutów ekranu można znaleźć w sekcjach: ref: `Panel zrzutów ekranu<ScreenshotsPanel>` i: ref: `zrzuty ekranów<FeatureScreenshot>`.

en: With the button :guilabel:`Exit` the remote access window is closed.
pl: Za pomocą przycisku: guilabel: `Exit` okno zdalnego dostępu zostanie zamknięte.

en: Power on, restart and shutdown computers
pl: Włącz, uruchom ponownie i wyłącz komputery

en: The following actions are available:
pl: Dostępne są następujące działania:

en: Power down now
pl: Wyłącz natychmiast

en: The computers will be powered down immediately without further confirmation dialogs.
pl: Komputery zostaną natychmiast wyłączone bez  potwierdzenia.

en: Install updates and power down
pl: Zainstaluj aktualizacje i wyłącz

en: If supported by the operating system all available system updates will be installed during the shut down process. If no updates are available the respective computer will be powered down immediately.
pl: Wszystkie dostępne aktualizacje systemu zostaną zainstalowane podczas procesu zamykania. Jeśli nie są dostępne żadne aktualizacje, odpowiedni komputer zostanie natychmiast wyłączony.

en: Power down after user confirmation
pl: Wyłącz po potwierdzeniu przez użytkownika

en: With this option each logged on user will be asked whether to shut down the respective computer. If no user is logged on a particular computer, it will be powered down immediately.
pl: Dzięki tej opcji każdy zalogowany użytkownik zostanie zapytany, czy zamknąć  komputer. Jeśli żaden użytkownik nie jest zalogowany na danym komputerze, zostanie natychmiast wyłączony.

en: Power down after timeout
pl: Wyłącz po upływie limitu czasu

en: Selecting this option opens a dialog window where you can set a time after which the computers will be powered down:
pl: Wybranie tej opcji powoduje otwarcie okna dialogowego, w którym możesz ustawić czas, po którym komputery zostaną wyłączone:

en: After accepting the dialog a countdown window is displayed on all computers telling the users to save their work and close all applications.
pl: Po zaakceptowaniu okna dialogowego na wszystkich komputerach wyświetlane jest okno odliczania, informujące użytkowników aby  zapisali pracę i zamknęli wszystkie aplikacje.

en: Please note that, depending on the program configuration, the computers will be restarted or shut down without further confirmation dialogs. Therefore, always make sure that the logged in users have saved all open documents etc. and closed all programs if possible. This prevents unwanted data loss.
pl: Uwaga: w zależności od konfiguracji programu komputery zostaną ponownie uruchomione lub zamknięte bez dalszych okien dialogowych. Dlatego zawsze upewnij się, że zalogowani użytkownicy zapisali wszystkie otwarte dokumenty itp. I zamknęli wszystkie programy. Zapobiega to niechcianej utracie danych.

en: Depending on the configuration of the network and the system settings of the individual computers, powering on only works under certain technical conditions. At the same time, there is no access permission check when you power on, so you may be able to power on computers in other rooms or locations. For this reason, pay attention to the selected computers when using this feature.
pl: W zależności od konfiguracji sieci i ustawień systemowych poszczególnych komputerów włączanie działa tylko w określonych warunkach technicznych. Jednocześnie po włączeniu nie ma sprawdzania uprawnień dostępu, więc może być możliwe włączenie komputerów w innych pokojach lub lokalizacjach. Z tego powodu podczas korzystania z tej funkcji zwróć uwagę na wybrane komputery.

en: Log in users
pl: Zaloguj użytkowników

en: After pressing the button, a dialog window opens in which you can enter the username and password to log in:
pl: Po naciśnięciu przycisku otwiera się okno dialogowe, w którym możesz wpisać nazwę użytkownika i hasło, aby się zalogować:

en: Click on :guilabel:`OK` to log in the specified user.
pl: Wybierz :guilabel:`OK`, aby zalogować wybranego użytkownika.

en: If you want to use this feature for individual computers only, you can select the respective computers and select the desired item in the context menu.
pl: Jeśli chcesz użyć tej funkcji tylko dla pojedynczych komputerów, możesz wybrać odpowiednie komputery i wybrać żądany element w menu kontekstowym.

en: Log off users
pl: Wyloguj użytkowników

en: A typical use case for this feature can be to end a course for all participants at the same time.
pl: Typowym przypadkiem użycia tej funkcji może być zakończenie kursu dla wszystkich uczestników jednocześnie.

en: Send text message
pl: Wyślij wiadomość tekstową

en: Run program
pl: Uruchom program

en: Open website
pl: Otwórz stronę WWW

en: If you want all students to open a specific website, you can automatically let that website open on all computers. Use the :guilabel:`Open website` button to do so:
pl: Jeśli chcesz otworzyć wszystkim użytkownikom wybraną stronę, możesz automatycznie otworzyć stronę internetową na wszystkich komputerach. Użyj przycisku Otwórz stronę aby to zrobić

en: File transfer
pl: Transfer plików

en: Overwrite existing files
pl: Nadpisz istniejące pliki

en: Transfer only
pl: Tylko wyślij

en: Transfer and open file(s) with associated program
pl: Wyślij plik(i) i otwórz za pomocą skojarzonego programu

en: Transfer and open destination folder
pl: Wyślij plik(i) i otwórz folder docelowy

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Observation
pl: Obserwacja

en: Computer overview
pl: Przegląd komputera

en: Fullscreen demo
pl: Demonstracja (pełny ekran)

en: Window demo
pl: Demonstracja (w oknie)

en: Demo mode
pl: Tryb demo

en: Demonstration
pl: Demonstracja

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Screen lock
pl: blokada ekranu

en: Lock screen
pl: Blokada ekranu

en: Lock computers
pl: Zablokuj komputery

en: Lock input devices
pl: Zablokuj urządzenia wejściowe

en: Remote control
pl: Zdalna kontrola

en: Remote view
pl: Zdalny podgląd

en: Power on
pl: Uruchom

en: Turn on
pl: Włącz

en: Switch on
pl: Włącz

en: Power down
pl: Wyłącz

en: Shutdown
pl: Wyłącz

en: Turn off
pl: Wyłącz

en: Restart
pl: Restartuj

en: Reboot
pl: Uruchom ponownie

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Logon
pl: Zaloguj się

en: Log on
pl: Zaloguj

en: Log off
pl: Wyloguj

en: Log out
pl: Wyloguj

en: End of lesson
pl: Koniec lekcji

en: Text message
pl: Wiadomość tekstowa

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message window
pl: Okno wiadomości

en: Start program
pl: Uruchom program

en: Commands
pl: Komendy

en: Open document
pl: Otwórz dokument

en: Open browser
pl: Otwórz przeglądarke

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: URL
pl: Adres

en: Files
pl: Pliki

en: From Wikipedia, the free encyclopedia:
pl: Z Wikipedii, wolnej encyklopedii:

en: a list of frequently asked questions (FAQs) and answers on a particular topic.
pl: lista najczęściej zadawanych pytań (FAQ) i odpowiedzi na określony temat.

en: Password
pl: Hasło

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika:
